پورتال اندیشمندان علوم انسانی و اسلامی
اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً.

494رکورد در مدت زمان 0.109ثانیه
عبارت مورد جستجو :
یا رسول الله صلى اللّه علیه و آله ما التوبه النصوح ؟ قال صلى اللّه علیه و آله : ان یندم العبد على الذنب الذى اصاب ، فیعتذر الى الله ثم لایعود الیه کما لایعود اللبن الى الضرع یارسول الله صلى اللّه علیه و آله توبه نصوح چیست ؟حضرت فرمودند: بنده خدا بر گناهى که کرده است ، پشیمان شده از خدا پوزش طلبد، سپس برآن کار هرگز باز نگردد، چنانکه شیر به پستان باز نمى گردد. قیل لعلى علیه السلام ما التوبه النصوح ؟ فقال علیه السلام : ندم بالقلب ، و استغفار باللسان والقصد على ان لایعود به امیرالمؤ منین ، على علیه السلام گفته شد، توبه نصوح چیست ؟حضرت فرمودند: بادل پشیمان شدن و با زبان آمرزش خواستن و تصمیم جدى و مداوم بر ترک گناه .توبه صادقانه حسن بصرى گوید:یک روز در بازار آهنگران بغداد مى گشتم که ناگهان چشمم به اهنگرى افتاد که
زیارت اربعین 21 آبان 1394 21:32
از حضرت امام حسن عسکری علیه السلام روایت شده که فرمودند:علامات مؤمن پنج چیز است:۱- اقامه ی پنجاه و یک رکعت نماز فریضه و نافله در شبانه روز.۲- زیارت اربعین.۳- انگشتر به دست راست کردن.۴- جبین را در سجده بر خاک گذاشتن.۵- در نماز بسم الله الرحمن الرحیم را بلند گفتن.
مردم زمان حضرت نوح (ع) به حرفای پیامبر خدا توجهی نمی کردن.یه روز نبی خدا داشت برا مردم صحبت می کرد.یکی از بت پرستا که به اتفاق بچه اش اونجا بودن، از روی جسارت و بی احترامی،شروع کردند به طرف حضرت نوح(ع) سنگ زدن.بت پرسته به بچه اش گفت: این مرد[نوح نبی]دیوونه است وحرفای بیهوده می زنه.من بهش سنگ میزنم تو هم این کارو بکن .تازه وصیت کرد که بعد از مرگم هم باید سنگ زدن باین مرد رو ادامه بدی!
أَلسَّلامُ عَلى إِسْمعیلَ الَّذی فَداهُ اللهُ بِذِبْــح عَظیم مِنْ جَنَّتِهِ ،درود بـر اسمـاعیل کـه خـداوند ذبـحى عظـیم از بهشت را فـداىِ او نمود أَلسَّلامُ عَلى إِسْحقَ الَّذی جَعَلَ اللهُ النُّبُوَّةَ فی ذُرِّیَّتِهِ،سـلام بر اسحـاق که خـداوند پیامبرى را در نسـل او قـرار داد ،أَلسَّـلامُ عَلى یَعْقُوبَ الَّذی رَدَّ اللهُ عَلَیْهِ بَصَرَهُ بِرَحْمَتِهِ ،درود بر یعـقوب که خـداوند به رحـمت خود بینـائىِ چشـمش را به او بازگـرداند، أَلسَّلامُ عَلى یُوسُفَ الَّذی نَجّاهُ اللهُ مِنَ الْجُبِّ بِعَظَمَتِهِ ، سلام بر یوسـف که خـداوند به عظـمتِ خود او را از قعـر چاه رهائى بخشید،أَلسَّلامُ عَلى مُوسَى الَّذی فَلَقَ اللهُ الْبَحْرَ لَهُ بِقُدْرَتِهِ،درود بر موسـى که خـداوند به قدرتِ خود دریا را برایـش شـکافت،
۱) هم جنسی و هم شکلی و اختلاط با کفار، تسلط و حکومت آنها را بر مسلمانان آسانتر می سازد. ۲) اگر بی تفاوت باشیم و برای رفع گرفتاریها و بلاهایی که اهل ایمان بدان مبتلا هستند دعا نکنیم، آن بلاها به ما هم نزدیک خواهد بود.۳) ائمه ما (علیهم السلام) دعاها را در اختیار ما گذاشته اند تا ما را غرق در نور ببینند. ۴-اگر بخواهیم محیط خانه گرم و باصفا و صمیمی باشد، فقط باید صبر و استقامت و گذشت و چشم پوشی و رأفت را پیشه خود کنیم تا محیط خانه گرم و نورانی باشد.
این تحریم ها و قوانین -که شامل قطعنامه های «شورای امنیت سازمان ملل متحد» درخصوص ممنوعیت آزمایش، ذخیره سازی و توسعه موشک های بالستیک از سوی ایران است- تا زمانیکه آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به اجرای توافق را تأیید نکند، به قوت خود باقی خواهد بود.
من دارم میبینم چه دارد اتّفاق می افتد؛ لشکر فرهنگی دشمن و لشکر سیاسی دشمن با همه ی ابزارهایی که برایشان ممکن بوده، حمله کرده اند به ما برای سست کردن اعتقادات دینی ما، سست کردن اعتقادات سیاسی ما، تقویت نارضایی ها در داخل کشور، جذب جوانها بخصوص جوانهای فعّال و اثرگذار در سطوح مختلف برای مقاصد خودشان؛ دارند کار میکنند.
یک عدّه ای در قضیّه ی مذاکره و مسئله ی مذاکره سهل انگاری میکنند، سهل اندیشی میکنند، مطلب را درست نمیفهمند. حالا بعضی ها بی خیالند -بی خیالان جامعه، که هرچه پیش بیاید برایشان اهمّیّتی ندارد، مصالح کشور از بین برود، منافع ملّی نابود بشود- که حالا با آنها کاری نداریم امّا بعضی بی خیال هم نیستند لکن سهل اندیشند، عمق مسائل را نمیفهند. وقتی صحبت مذاکره میشود، میگویند آقا شما چرا با مذاکره ی با آمریکا مخالفت میکنید؟ خب امیرالمؤمنین هم مذاکره کرد با فلان کس، امام حسین هم مذاکره [کرد]. خب اینها نشان دهنده ی سهل اندیشی است، نشان دهنده ی نرسیدن به عمق مسئله است.
در مداحی هایی که برای امام حسین (ع) خوانده می شود، گفته می شود که آن حضرت بعد از شهادت بعضی از یارانشان بر بالین آنها حاضر می شدند و یا امام حسین وقتی نوبت به خودشان رسید علی اصغر را بر بالای دستشان بردند. سؤال من این است که دشمن چگونه مجال این کارها را به امام دادند و در همان لحظات ایشان را شهید نکردند؟
اخلاق خوب 15 مهر 1394 22:38
محور اصلی روحیات زن که او را از مرد متمایز می سازد، عاطفه و احساسات است. عاطفه و احساس هر چند از ویژگی های مشترک زن و مرد است، اما نیرومندی آن در زن به حدی است که او را به کلی از مرد متمایز می سازد و سرچشمه بسیاری از ویژگی های فرعی او می شود. برخورداری از عواطف سرشار درونی موجب لطافت روح زن و افزایش رقت قلب اوست. به همین علت، اثر پذیری زن از عوامل محرک احساس، بسیار بیشتر از مرد است؛ به گونه ای که زن در بسیاری موارد مسائل را از دریچه عاطفی می نگرد و اغلب، احساس و عاطفه نقش تعیین کننده ای در زندگی درونی او ایفا می کند.
  • تعداد رکوردها : 494