اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً.

۳۰ سال چشم انتظار بودم و سنگ مزار شهدای گمنام را شست وشو می دادم

بعد از آن من خوابش را دیدم که گفت: "مادر، من کربلا هستم. ناراحت نباش و گریه نکن. من با خدا معامله کردم، تو سیّدی، به جدّت توکل کن، و هیچ ناراحت نباش. هدیه به اسلام دادی بالاخره از این چند فرزند باید یکی را به اسلام هدیه می کردی." گفتم دیگر هرچه خواست خدا باشد پیکر بچه من نمی آید، ناراحت نبودم دیگر. اما الآن از وقتی که آمده آرامش گرفته ام. پریشب خواب دیدم به من می گوید: مادر، دیگر گریه نکنی، من آمدم. دیدی این همه گریه و ناله می کردی، بالاخره من آمدم؟ آن موقع می گفتی دوری اما الآن آمده ام در نزدیکی تو خانه گرفته ام. خانه ام نزدیک است. نمی خواهم اشکت برای من بیاید. اگر خواستی گریه کنی برای بچه های امام حسین(ع) گریه کن.

27 فروردین 1393

دعای قنوت رهبرانقلاب در نوجوانی

ما خیلی اوقات که خدمت ایشون رسیدیم برای ما تعجب آور بوده ایشون کتاب هایی رو شاید که چند ماهی نشده از نشرشون گذشته خیلی خوب خونده بودن. حتی بعضی وقت ها ماها دیدیم خودمون نخوندیمو خلاصه آبرومون رفته و اینها. این هست! کتاب های فراوانی رو ما دیدیم که ایشون خوندن...درباره کتاب های خودم اصلاً دوست ندارم صحبت کنم چون این کار رو درست نمی دونم... ولی فکر می کنم درباره چیزهای می تونیم صحبت کنیم که شیرین تر باشه.

27 فروردین 1393

ازدواج موفق رویا نیست

اگر در آستانه ازدواج هستید یا به سن ازدواج رسیده اید و می خواهید قدم های بعدی تان را برای یک زندگی مشترک، محکم و درست بردارید، مطالعه کتاب های مربوط به ازدواج را به شما پیشنهاد می کنیم.

24 فروردین 1393

همسر شهید جانباز مهدی سورچی

از روزی که داستان زندگی مهمان برنامه کوچه رادیو از رادیو 72 ساله ایران پخش شد کسانی که این برنامه را گوش کرده بودند به راستی تحت تاثیر قرار گرفته بودند. فداکاری جوهره وجودی این زن مسلمان است. راضیه فدایی همسر شهید جانباز مهدی سورچی است که در 19 سالگی تصمیم می گیرد با یک جانباز ازدواج کند ثمره این ازدواج یک دختر است.

24 فروردین 1393

ماجرای ازدواج فرزند مقام معظم رهبری

سال ۷۷، خانمی به خانه ی ما زنگ زده بود و گفته بود که می خواهیم برای خواستگاری خدمت برسیم. خانم ما گفته بود: دختر ما در حال حاضر سال چهارم دبیرستان است و می خواهد ادامه ی تحصیل دهد. ایشان دوباره پرسیده بودند که اگر امکان دارد ما بیاییم دختر خانم را ببینیم تا بعد. اما خانم ما قبول نکرده بودند.

4 اسفند 1392

نامه یک زن مسیحی به یک زن مسلمان

در میان تهاجمات اسرائیل در لبنان و جنگ ترور صهیونیست ها، اکنون مسائل جهانی به موضوع اصلی خانواده های آمریکایی بدل شد ه است.من کشتار مرگ و نابودی را که در لبنان اتفاق افتاده می بینم اما من چیز دیگری را هم می بینم من تو را میبینم…من نمی توانم کمکی بکنم اما می ببینم که تقریبا هر زنی بچه ای بغل کرده یا اطراف او بچه هایی هستند.می بینم هرچند آنها پوششی محجوبانه دارند لیکن هنوز زیباییشان می درخشد . اما این فقط زیبایی بیرونی نیست ، که متوجه آن می شوم من چیزی عجیب در درون خود احساس می کنم : غبطه می خورم…

4 اسفند 1392

شب اول قبر به روایت یک دختر

علامه سید محمد حسین طباطبائی صاحب تفسیر المیزان نقل کردند که: استاد ما عارف برجسته «حاج میرزا علی آقا قاضی» می‏گفت:در نجف اشرف در نزدیکی منزل ما، مادر یکی از دخترهای اَفَنْدی‏ها (سنی‏های دولت عثمانی) فوت کرد. این دختر در مرگ مادر، بسیار ضجه و گریه می‏کرد و جداً ناراحت بود، و با تشییع کنندگان تا کنار قبر مادر آمد و آنقدر گریه و ناله کردکه همه حاضران به گریه افتادند.......

4 اسفند 1392

آزار دهندگان امام زمان(علیه السلام)

قال مولانا الامام المهدی-عجل الله تعالی فرجه الشریف- :(قَدْ آذانا جُهَلاءُ الشّیعَهِ وَحُمَقاؤُهُمْ، وَمَنْ دینُهُ جِناحُ الْبَعُوضَهِ أَرْجَحُ مِنْهُ)[1]نادانان و كم خردان شیعه و كسانى كه پر و بال پشه از دین دارى آنان برتر و محكم تر است، ما را آزار مى دهند.

4 اسفند 1392

آثار اعتقاد به مهدویت در تاریخ اسلام

بسیاری از ائمه ما وقتی که از دنیا می رفتند عده ای می گفتند شاید نمرده است، شاید غایب شده است، شاید مهدی امت است. این امر راجع به حضرت امام موسی کاظم هست، حتی راجع به حضرت باقر هست، ظاهرا راجع به حضرت صادق هم هست، و راجع به بعضی از ائمه دیگر نیز هست. حضرت صادق پسری دارند به نام اسماعیل که اسماعیلیه منتسب به او هستند.......

4 اسفند 1392

مفهوم دعاي سلامتي امام زمان(عج)

دعا نوعی درخواست و ابراز نیاز از خداوند متعال است، چنان که پروردگار در قرآن کریم می فرماید:«يَا أَيُّهَا النَّاسُ أَنْتُمُ الْفُقَرَاءُ إِلَى اللَّهِ وَاللَّهُ هُوَ الْغَنِيُّ الْحَمِيدُ»؛ ای مردم، شما به خدا نیازمندید، و خداست که بی نیاز ستوده است. در آیه ای دیگر می فرماید:«وَاللَّهُ الْغَنِيُّ وَأَنْتُمُ الْفُقَرَاءُ»؛ خداوند بی نیاز و شما نیازمندید. انسانی که این حقیقت (فقر محض) را درک کند و خود را محدود و سرتاپا نیاز ببیند، و از سوی دیگر، بفهمد که پروردگار بی همتا، بخشنده، مهربان و غنی است، به ضرورت دعا پی می برد و با افتخار و سربلندی، دست نیاز به آستان کبریایی او بلند می کند. او از ذات بی همتای الهی مدد می طلبد و این مسئله را برای خود و هم نوعانش ضروری می داند.بنابراین، امامان(علیهم السلام) که به این حقیقت، معرفت کامل دارند و عجز و فقر خود را بیشتر احساس می کنند، از همة انسان ها بیشتر «دعا» می کردند. آنان با وجود بی نیازی، خود را فقیر محض معرفی می نمودند. امام حسین(علیه السلام)، در دعای عرفه خود را این گونه معرفی می فرماید:الهی انا الفقیر فی غنای و کیف لا اکون فقیراً فی فقری؛ خدایا، من در حال بی نیازی، فقیر هستم و چگونه در حال فقر، نیازمند و فقیر نباشم!بنابراین، هرکس این ضرورت را احساس نکند و در برابر آفریننده بپندارد که ثروت مند و بی نیاز است، قطعاً در برهوت طغیان سقوط می کند. خداوند متعال که خالق همة موجودات است و به نظام وجودی انسان کاملاً آگاهی دارد، در این خصوص می فرماید: «كَلَّا إِنَّ الْإِنسَانَ لَيَطْغَی أَنْ رَآهُ اسْتَغْنَى»؛ به درستی که انسان سرکشی می کند همین که خود را بی نیاز پندارد.معصومان(علیهم السلام)، امام و پیشوای انسان ها، برای رسیدن به مقصد الهی تعیین و معرفی شده اند. آنان علاوه بر سیره عملی، احادیث گران بهایی نیز در ضرورت، فضایل، آثار و... دعا برای انسان ها به یادگار گذاشته اند. در این میان، ادعیه و زیارات مخصوص به امام مهدی(عجّل الله تعالی فرجه الشریف) جایگاه ویژه ای دارند. کثرت این دعاها در میان گنجینة ادعیه، به ضرورت دعا برای امام زمان(عجّل الله تعالی فرجه الشریف) اشاره می نماید.با وجود آن که اساسی ترین نیاز هر انسان، امام و حجت الهی است، و بحث «اضطرار به حجت» شکوفاترین بحث و بخش دین به شمار می آید، آیا می توان دعا برای وجود نازنین امام عصر(عجّل الله تعالی فرجه الشریف) و واسطه فیض الهی را ضروری ندانست؟در میان نیازهای انسان، نیاز به امام اساسی ترین مسئله است. از نظر عقلی مهم ترین نیاز، ضرورت جدی تری نیز دارد. بنابراین، دعا برای امام ضروری ترین دعاهاست.

4 اسفند 1392

نمودارهای محرم و نامحرم

در این قسمت دو نمودار که اولی از برای خویشاوندان محرم و در نمودار دومی از برای خویشاوندان نامحرم آمده است. در این دو نمودار مقداری که بیشتر مورد نیاز و ابتلای مردم بوده و ظرفیت نمودار اقتضاء داشته آمده است:

3 اسفند 1392

آیاتی از قرآن در اثبات امامت امام علی علیه السلام

بهترین راه اثبات امامت امام علی(ع) برای اهل سنت، تمسک به قرآن و روایاتی که در توضیح آنها در کتب خودشان نقل شده است، می باشد و البته بدیهی است که انسان باید حقیقت جو باشد تا به توجیهات ناصواب و غیر عقلانی متوسل نشود و چشم را به روی حقیقت نبندد.

21 بهمن 1392

فلسفه ی حرمت ازدواج هم زمان با دو خواهر

شاید علت بیان نکردن فلسفه ی تمام احکام، از سوی اولیای دین، این بوده که بیان تمام اسرار احکام برای انسان هایی که بسیاری از حقایق علمی هنوز برایشان کشف نشده، مانند گفتن معما ست که چه بسا موجب تنفر شنوندگان می گردد. امام علی (ع) می فرمایند: "مردم، دشمن آن چیزی هستند که نمی دانند[3]" لذا اولیای الاهی در حد فهم انسان ها به بعضی از علت ها و فلسفه ی احکام اشاره نموده اند.

21 بهمن 1392

سریع الاستجابة ترین دعا جهت رسیدن به حاجت کدام است؟

سید علیخان شیرازی درکتاب کلم طیب نقل فرموده: اسم اعظم خدای تعالی آن است که افتتاح او « الله» و اختتام او «هو» است، هر که اسم اعظم خدای تعالی را روزی یازده بار ورد خود قرار بدهد، هرآینه هر امر مهم جزئی و کلی برای او آسان شود و آن اسم اعظم پنج آیه از پنج سوره ی مبارکه ی بقره، آل عمران، نساء، طه و تغابن است، با ان ویژگی که حروف آن نقطه ندارد و تغییری در اعراب آنها صورت نمی گیرد:.......

21 بهمن 1392

فیس بوک 200 میلیارد دلار قیمت دارد

دو سال پیش شاهزاده های سعودی می خواستند فیس بوک را 200 میلیارد دلار خریداری کنند ولی این کار انجام نشده است.حجت الاسلام آقامیری گفت: شبکه های اجتماعی که از وب سه هم گذشته اند کاملا حساب شده این فضا را کنترل می کنند و در این فضا هر چه می خواهند دارند.قائم مقام موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان معتقد است که با توسعه شبکه های اجتماعی، هزینه جاسوسی پایین آمده است به نحوی که دشمنان فضا را به گونه ای مبهم می کنند که نمی شود راه را از بیراهه تشخیص داد.

20 بهمن 1392

جشنواره سراسری تبیان قم برترین های خود را شناخت

مراسم پیش از ظهر شنبه با سخنرانی حجت الاسلام آقامیری رئیس حوزه علمیه خواهران استان تهران و قائم مقام موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان، حجت الاسلام عباس اسکندری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم و حمید کریم خانی دبیر جشنواره برگزار شد. دومین جشنواره تبیان قم با موضوعات نماز، سبک زندگی، انقلاب اسلامی و حجاب و عفاف در رشته های وبلاگ نویسی، عکس، پوستر و مقاله نویسی برگزار شده و به گفته حمید کریم خانی، در این جشنواره 1100 شرکت کننده از 30 استان کشور تعداد 1600 اثر را به دبیرخانه ارسال کردند.

20 بهمن 1392

چرا یعقوب پیامبر(ع) به فرزندانش گفت که از یک دروازه وارد مصر نشوند؟

حضرت یعقوب(ع) در ادامه می گوید: «و البته من نمى‏توانم هیچ حادثه‏اى را که از سوى خدا براى شما رقم خورده از شما برطرف کنم، حکم فقط ویژه خداست». این گفتار به معنای پذیرش جبر نیست؛ زیرا در این آیه اشاره به قضا و قدر الهی دارد که منافی با اختیار انسان نیست.

18 بهمن 1392

چگونه اعضای مادی در قیامت شعور پیدا می کنند؟

بدن این دنیا نیز دارای درک و شعور است؛ چنان که همه ی موجودات حتی جمادات نیز شعور و درک دارند،[2] ولی درجه شعور و ادراک آنها با انسان ها متفاوت است. به بیان دیگر، آثار و نشانه های شعور جمادات مانند آثار و نشانه های آگاهی و دانش انسان ها نیست که به راحتی قابل درک برای همه باشد. بنابراین، تفاوت درک و شعور بدن در قیامت با درک و شعور او در دنیا، یا به این است که

18 بهمن 1392

خاطره حجت الاسلام راشد یزدی ازدیدارباولی امرمسلمین دراوج فتنه

من پس از فتنه که خیلی ناراحت بودم به تهران محضر رهبر معظم انقلاب مشرف شدم و با ایشان که قصد داشت به جمکران برود همراه شدم. در مسیر به ایشان عرض کردم که آقا این حرکات زشتی که انجام می گیرد پتک هایی است که به ستون انقلاب وارد می شود.

13 بهمن 1392

ما ظرفیتی عظیم و مستحکم برای سیاست خارجی هستیم

سلامی با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه گزینه نظامی را در مقابل ایران روی میز دارند، تصریح کرد: معمولاً در یک نبرد دیپلماتیک، هر طرفی که دارای منطق و اقتدار دیپلماتیک باشد هرگز از واژه های نظامی استفاده نمی کند و آمریکایی ها در جریان مذاکرات ایران و غرب در ۲حوزه منطق سیاسی و اقتدار دیپلماتیک دچار ضعف بوده و در واقع فاقد اقتدار دیپلماتیک هستند و قدرت اعمال نفوذ ایده های خود را به طرف مقابل ندارند.

13 بهمن 1392

  • تعداد رکوردها : 493