اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً.

واکنش به نامه سناتورها

رهبر انقلاب نامه اخیر سناتورهای امریکایی را حاوی نشانه های متعدد فروپاشی اخلاق سیاسی در نظام امریکا برشمردند و افزودند: همه کشورهای جهان طبق مقررات پذیرفته شده بین المللی، پس از تغییر دولتهایشان نیز به تعهدات خود پایبندند اما سناتورهای امریکایی رسماً اعلام می کنند اگر این دولت برود تعهدات او کأن لم یکن تلقی می شود، آیا این نهایت فروپاشی اخلاق سیاسی و متلاشی شدن درونی نظام امریکا نیست؟

21 اسفند 1393

بیمارِ سعودی؛ شاهی که «شاه» نیست!

حکومت سعودی بیمار است و پادشاه آن سلمان بن عبدالعزیز هم از این قاعده مستثنا نیست. البته بیماری پادشاهان عربستان دست کم در ۳ دهه اخیر موضوع تازه ای نبوده است و ۲ سلف تاجدار سلمان یعنی برادران ناتنی اش ملک فهد و ملک عبدالله بیشتر دوران زمامداری را به جای معالجه امراض حاد خاندان فاسد سعودی در بستر بیماری گذراندند اما آنچه مرض ملک سلمان را در روزهای جاری به مساله ای حقیقتا وخیم تر از همه مشکلات داخلی و خارجی عربستان تبدیل می سازد

10 اسفند 1393

تحقق رویای شیرمردان حزب الله

نه "حاج حسین خرازی" می داند که یک سال بعد، دست چپ خود را از دست خواهد داد و در اسفند سال 65 به شهادت خواهد رسید، نه "حاج احمد کاظمی" حتی تصورش را می کند که تا پایان جنگ، زنده بماند و 17 سال بعد از آتش بس به شهادت برسد.

10 اسفند 1393

دوست نداریم قدرت بی نظیر ایران را به نمایش بگذاریم اما.

فرمانده کل سپاه گفت: قدرت بی نظیری ایجاد شده که ما دلمان نمی خواهد آن را به امتحان واقعی بگذاریم ولی اگر خدای نکرده چنین روزی پیش بیاید، قطعا دریای عمان و تنگه هرمز و خلیج فارس در تسلط کامل نیروهای دریایی ایران است.

6 اسفند 1393

حاج قاسم سلیمانی به کدام شهید بیشتر توسل دارد؟

صحنه های نبرد با گروه های که به صورت مستقیم توسط سرویس های اطلاعاتی منطقه ای و فرامنطقه ای مرتبا تجهیز و تقویت می شوند، همواره با سختی های زیادی نیز روبه رو بوده است. یکی از ویژگی های بارز حاج قاسم سلیمانی به گواه همرزمان وی چه در طول دفاع مقدس و چه نبردهای سال های اخیر در عراق، سوریه و لبنان توسلات دائمی و با نشاط وی به شهدا در صحنه های سنگین نبرد و مبارزه است.

6 اسفند 1393

عقيله بني هاشم(س)

سرّ اشتهار حضرت زینب(س) به عقيله بني هاشم اين است كه برخي ها عاقل نيستند و به دنبال تحصيل عقلند، برخي ها عاقلند و عقل براي آنها به صورت حال است يعني وصفِ ديرپا نيست [بلكه] گاهي هست و گاهي نيست، برخي ها عاقلند و عقل براي آنها به منزله يك وصف مَلكه است، برخي ها عاقلند كه عقل براي آنها به منزله فصل مقوّم است؛ آنها كه عقل براي آنها به منزله فصل مقوّم بود، به تمام معني عقيله اند. حسين بن علي(ع) عقيله بني هاشم است و زينب كبری(س) عقيله بني هاشم. اين «تاء»،«تاء» مبالغه است نه «تاء» تأنيث. وقتي مي گويند انسان خليفهًْ لله است نه خليف الله، براي اين است كه اين «تاء»، «تاء» مبالغه است

6 اسفند 1393

من مسئول جنگ با آمریکا هستم نه مذاکره'

سردار سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه شانزدهمین همایش پیشگیری از وقوع جرم در استان تهران که صبح امروز برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به توان هسته ای کشورمان گفت: انرژی هسته ای موضوعی فناورانه است و یک پیشرفت علمی و گام بلندی در میان گام های بلند دانشمندان و نوآوران جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

6 اسفند 1393

یکی از اولین توصیه ها در اولین روز دولت

اگر چه توصیه های رهبر انقلاب در یک و نیم سال گذشته به مسئولین نظام در موضوعات گوناگون و متنوعی انجام شده اند و فهرستی طولانی را تشکیل می دهند، اما بی شک حدس زدن پربسامدترین آنها کار آسانی است: «توجه به ظرفیت های درونی کشور و استعدادهای ملت ایران».

6 اسفند 1393

روش رسول خدا(ص) با همنشینان چگونه بود؟

امام حسین(ع) فرمود: از پدرم از وضع مجلس پیامبر(ص) پرسیدم، فرمود: آن ‏حضرت در هیچ مجلسى نمى ‏نشست و بر نمى ‏خاست مگر به یاد خدا. در مجالس ‏جاى مخصوصى براى خود انتخاب نمى‏ کرد و از این کار نیز نهى مى ‏نمود. هر گاه به ‏گروهى مى‏ پیوست هر جا که خالى بود مى ‏نشست و دیگران را نیز دستور مى ‏داد که ‏چنین کنند. حق هر یک از اهل مجلس را ادا مى‏ کرد و کسى از آنان نمى ‏پنداشت که ‏دیگرى نزد آن حضرت از او گرامى ‏تر است. با هر کس مى‏ نشست به قدرى صبر مى ‏کرد تا خود آن شخص برخیزد و برود. هر کس از او حاجتى مى‏ خواست ‏باز نمى ‏گشت مگر آنکه یا به حاجت خود رسیده بود یا به بیان خوشى از آن حضرت‏ دلخوش گشته بود.

30 آذر 1393

زيارت عاشورا و اربعين و زيارت وارث از كدام امام نقل شده است؟

این زیارت از امام باقر(ع) نقل شده است. ایشان در ایام کودکی در واقعه کربلا حضور داشته اند. امام این زیارت را به شخصی به نام «علقمة بن محمد حضرمی» آموخت و او نیز به «صالح بن عقبه» و «سیف بن عمیره» آن را یاد داد. ابن قولویه قمی (پدر شیخ صدوق) نیز در کتاب «کامل الزیارات» می نویسد: «صالح بن عقبه» و «سیف بن عمیره» نقل کرده اند که

18 آذر 1393

نگاهی به مسجد راس الحسین، حرم شیث نبی ، بارگاه خوله و مقبره شهید سید عباس موسوی

در سفر کاروان اسرای کربلا، بانویی به نام «خوله»، دختر امام حسین(ع)، در اثر تألمات این سفر در شهر تاریخی بعلبک به شهادت رسید و در همین شهر به خاک سپرده شد. اکنون مزار این بزرگوار به محل زیارت و برگزاری مراسم شیعیان لبنان و خصوصاً بعلبک تبدیل شده است. خبرگزاری عراقی "براثا" در اردیبهشت ماه امسال با انتشار گزارش تصویری مربوط به این حرم نوشت که با سرخ گون شدن این آرامگاه، هزاران تن از مسلمانان برای مشاهده خونی که از ضریح و دیوارهای متصل به این قبر شریف سرازیر شد، اطراف این مکان زیارتی تجمع کردند.با سرازیرشدن خون از ضریح و دیوار مرقد شریف خوله، تعدادی از علمای دینی نیز در این آرامگاه حضور یافته و این پدیده دینی را از نزدیک مشاهده کردند. ایسنا نیز این خبر را نقل کرد و سپس در غالب سایت های داخلی این خبر نقل گردید. بنا بر این خبر زائران شیعه در حرم حضرت خوله(س) دختر امام حسین(ع)، در شهر «بعلبک» لبنان عصر روز 22 اردیبهشت، در مراسم عزاداری که در این آرامگاه برگزار شده بود، شاهد ترواش خون از دیوارها و ضریح این مرقد شریف بودند.تعدادی از علمای دینی نیز در این آرامگاه حضور یافته و این پدیده دینی را از نزدیک مشاهده کردند.

14 آذر 1393

«ذله» کردن ژنرال پترائوس با جنگ روانی/ وقتی عرب ها حاج قاسم را «سردار اسطوره ای» خود می خوانند

از آنجا که سلیمانی «مرد عمل به تکلیف» است، سخن امام خامنه ای برایش به مثابه فرمان رسمی آغاز عملیات بود. او خوب می فهمید که آمریکایی های از اشغال عراق، هدفشان تهدید ایران است. اما ایرانی های می خواستند داستان را طور دیگری کنند. در این کشور همیشه تهدید ها را تبدیل به فرصت می کنند. «ما در چهارگوشهٔ عالم دنبال آمریکایی ها می گشتیم تا به آن ها ضربه بزنیم. حالا امروز با پای خودشان آمده اند.» این، زبان حال افراد ذی ربط به موضوع در جمهوری اسلامی بود.

14 آذر 1393

توصیه های شنیدنی مرحوم «دولابی» برای سبک زندگی

موت را که بپذیری، همه ی غم و غصه ها می رود و بی اثر می شود. وقتی با حضرت عزرائیل رفیق شوی، غصه هایت کم می شود. آمادگی موت خوب است، نه زود مردن. بعد از این آمادگی، عمر دنیا بسیار پرارزش خواهد بود. ذکر موت، دنیا را در نظر کوچک می کند و آخرت را بزرگ. حضرت امیر علیه السلام فرمود:یک ساعت دنیا را به همه ی آخرت نمی دهم. آمادگی باید داشت، نه عجله برای مردن.

12 آذر 1393

روزنامه نگار صهیونیست: او در ایران یک «قهرمان» تلقی می شود/ پیام حاج قاسم به یک افسر غربی

کوهین می نویسد: «سلیمانی در کف میدان، نبرد برای مقابله با گسترش داعش را فرماندهی می کند. و به رغم روابط بد سلیمانی و غرب، غرب خوب می داند که هیچ کس در عراق به اندازه ی سلیمانی بر اوضاع تسلط ندارد.» او سپس ادامه می دهد: «شاید آمریکایی ها چاره ای نداشته باشند جز آنکه سراغ ایران بروند و از آنان درخواست کمک کنند.»

12 آذر 1393

اگر حاج قاسم و امثال او نبودند نه اثری از حرم حضرت زینب(س) بود و نه حرمین عسکریین(ع)

فرمانده سپاه قدس هم در جبهه های مرکزی در کنار رزمندگان ارتش و هم در کنار نیروهای مردمی و هم در کنار مردمان کرد شمال عراق علیه تروریست های داعش در حال جنگ است اما در این میان، در عمده همین عکس های معدود در کنار حاج قاسم سلیمانی، یک فرمانده شیعه عراقی هم مشاهده می شود که معمولا با لبی خندان در حال گپ و گفت با اطرافیان است و برخی دیگر از تصاویر هم از رابطه بسیار صمیمانه او و حاج قاسم سلیمانی حکایت دارد. او کسی نیست جز حاج هادی العامری (ابوحسن) فرمانده سپاه بدر عراق.

11 آذر 1393

در چه روزها و ماه هایی زیارت امام حسین(ع) مستحب است؟

امام کاظم(ع) فرمود: «در حق امام حسین(ع) جفا نکنید (زیارتش را ترک ننمایید) انسان ثروت مند و توانگر هر چهار ماه یک مرتبه به زیارتش برود و انسان تهی دست تکلیفی ندارد، مگر به مقدار توانایی او و خداوند آنچه در توان بندگان نیست تکلیف نکرده است».

11 آذر 1393

سند و تفسیر دعای «أللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحجّة بن الحسن...» چیست؟

این دعای شریف با تفاوت های اندکی در عبارت، در منابع مختلف روایی(از جمله کتاب کافی) ذکر شده که مناسب است برای سلامتی امام زمان(عج) خوانده شود. به طور کلی؛ فقره های این دعا، بیانگر ایمان و اخلاص شیعه منتظر نسبت به امام غایبش بوده و نشان از سوز هجران او نسبت به محبوبش دارد.

10 آذر 1393

مانور قدرت حاج قاسم در فیس بوک+ عکس

در همین ایام صادق خرازی هم از اشتیاق وزیرخارجه امریکا برای دیدار با قاسم سلیمانی خبر می دهد و در صفحه شخصی خود می نویسد: «او همان کسی است که اوباما ریس جمهور ایالات متحده درباره او به العبادی نخست وزیر جدید عراق گفته است:' او دشمن من است ولی من برای او احترام ویژه ای قایل هستم' .یااینکه جان کری وزیرخارجه امریکا به دکتر جواد ظریف وزیرامورخارجه ایران اسلامی گفته است که اگر برای یکبارهم شده مایل است او را ببیند.»

10 آذر 1393

عالمی که در محل جلوس امام رضا(ع) دفن است

شیخ حسنعلی اصفهانی(ره) فرزند علی اکبر فرزند رجبعلی مقدادی اصفهانی(ره)، در خانواده زهد و تقوی و پارسائی چشم به جهان گشود، پدر وی مرحوم ملاّ علی اکبر، مردی زاهد و پرهیزگار و معاشر اهل علم و تقوی و ملازم مردان حق و حقیقت بود و در عین حال از راه کسب، روزی خود و خانواده را تحصیل می کرد و آنچه عاید او می شد، نیمی را صرف خویش و خانواده می کرد و نیم دیگر را به سادات و ذراری حضرت زهرا علیها السلام اختصاص می داد. در سال 1269 هجری قمری، دختری به وی عنایت شد که مادرش تا چهار ماه پس از وضع حمل حتی قطره ای شیر در سینه نداشت و آنچه دوا و دعا کردند، مؤثر نیفتاد. تا یکی از دوستان، او را به سوی مردی صاحب نفس به نام حاج محمد صادق تخته پولادی هدایت کرد.

4 آذر 1393

حزب الله لبنان به موشک های نقطه زن ایرانی مجهز شد

"صهیونیست ها نیز به خوبی می دانند که حزب الله موشک های نقطه زن را در اختیار دارد و به علت امکاناتی که حزب الله به دست آورد و حمایت های جمهوری اسلامی و آمادگی حزب الله برای هر جنگ آینده، این جنگ برای اسرائیلی ها سخت تر خواهد بود".

2 آذر 1393

  • تعداد رکوردها : 493